`` Ona jest tam w środku. Trzeba ją tylko odsłonić``

about post

Karina Katarzyna Sewera

Kallispe

Pochodzi ze Szczecina, aktualnie mieszka w Norwegii. Rysowanie, malowanie i lepienie z modeliny towarzyszyły jej jako hobby od lat wczesnego dzieciństwa. Ukończyła studia na kierunku Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie i podjęła pracę w zawodzie. Lalki OOAK zaczęła wykonywać od 2010r., korzystając z internetowych wskazówek i tutoriali. W latach 2008-2014 prowadziła internetowe forum, na którym razem z innymi rozpowszechniała tematykę związaną z ooak. Obecnie mieszka i tworzy w Norwegii. Wykonuje zarówno prace indywidualne, jak i na zamówienie. Większość lalek znajduje się w prywatnych kolekcjach.

Kolekcjonerskie Lalki ``OOAK``

Jak powstają?

Na początku przygotowywany jest szkielet lalki, którego zadaniem jest podtrzymywanie i stabilizowanie masy plastycznej. Jest on wykonany ze splecionego stalowego drutu o odpowiedniej wytrzymałości. Na tym etapie układana jest poza figurki. Wokół szkieletu kształtowana jest masa plastyczna. Po zakończeniu rzeźbienia, modelowania i wygładzania, figurka poddana jest działaniu wysokiej temparatury (110-130st) , która utwardza masę polimerową. Wystudzona lalka jest malowana, ubierana, dekorowana i doklejane są jej włosy. Ostatnim, etapem są rzęsy. Są one doklejane sztuka po sztuce. Każda figurka wykonywana jest bez użycia form ani odlewów, w jednym egzemplarzu. Każda z nich jest ``One-Of-A-Kind`` jedyna w swoim rodzaju. Lalki mają wysokość od 9cm do 45cm. Ta mała panienka z ciasteczkami na zdjęciu obok ma 12cm, mieści się na dłoni.

about post

PRZECHOWYWANIE

Jeśli chcesz aby Twoja lalka była zawsze piękna, a jej kolory świeże, trzymaj ją w szklanej witrynie. Ekspozycja na bezpośrednie i ciągłe światło, zmiany temperatury lub dym papierosowy może spowodować uszkodzenia. Lalki ooak są delikatne i nieodporne na upadek. Lalka OOAK nie jest zabawką, nie posiada ruchomych elementów służących do zabawy.

add-banner