Jak powstają wróżki?

Szczypta słońca

Blask z bursztynowego nieba

Kropla rosy zebranej o poranku,

Zapach  budzącej się wiosny,

Składniki wsyp do słoiczka

Zamieszaj, pochuchaj i podmuchaj

I na sam koniec … ukochaj ❤

Marzenia i sny

W środku każdej wróżki znajdują się marzenia i sny. Każda powstaje najpierew w mojej wyobraźni. Czasem wystarczy zdjęcie, krajobraz, kwiat, lub emocja, aby pojawił się pomysł na nową figurkę. Gdy już mam pomysł na nową lalkę, przygotowuję dla niej oczka, szkielet i masę, którą trzymam w szklanym słoiczku.
Podstawą każdej figurki polimerowej jest szkielet spleciony z drutu i ukształtowany do wybranej pozy. Ma on za zadanie podtrztymać i usztywnić masę.
Wykonanie lalki zaczynam od główki. Po utwardzeniu jej, mocuję ją do szkieletu. Następnie kształtuję ciałko małej wróżki. Lalka jest kształtowana ręcznie, a także przy pomocy narzędzi, przeznaczonych do pracy nad małymi elementami. Po zakończeniu modelowania figurka jest utwardzana w temperaturze ok.130st C. Po ostygnięciu lalka jest malowana. Zazwyczaj łączę ze sobą dwa rodzaje pigmentów, na początku nakładam mgiełkę z pastelowego pyłu, a następnie maluję figurkę farbami termoutwardzalnymi.

Mała modelka

Gdy już na moim biurku siedzi lub stoi w pełni uształtowana modelka 😉  jest to moment na nabłyszczennie specjalnym lakierem ust, oczu i paznokci. Następnie doklejam ubranko i włosy, przygotowuję skrzydełka. 

Figurki mają włosy z wełny owczej lub z alpaki, które są bardzo delikatne i jedwabiście miękkie w dotyku.

Ubranko może być wykonane z masy polimerowej, lub z tkaniny, wybieram tutaj lekkie i delikatne materiały, w tym szlachetnie odmiany bawełny. 

 

Materiał na wróżkę

Skrzydełka są wykonane z różnych rodzajów cienkich i delikatnych, przezroczystych folii, a także z delikatnych tkanin bawełnianych. Są wsparte na metalowych drucikach. Do ozdabiania wybieram  miękkie i delikatne pióra marabuta, czy włókna syntetyczne. Skrzydełka mogą być ozdobione również m.in.  lakierami, brokatami, cyrkoniami i kolorowymi pigmentami, lub nawet aplilkacjami z tych prześlicznych serwetek metodą decoupage! Skrzydełka są zazwyczaj zdejmowane na czas bezpiecznej podróży do nowego domu.    Jeśli figurka siedzi na podstawce, jest ona bezpiecznie i stabilnie do niej  umocowana. Jako podstawkę stosuję elementy drewniane, ceramiczne, lub cokolwiek co wpadnie mi w oko!

Każda figurka ma swoje imię i unikalne cechy.

Każda jest inna, jedyna w swoim rodzaju.

I każda ma miejse w moim serduszku ❤❤❤  

Jeśli to jest dla Ciebie

Zajrzyj do  mojego sklepu na Etsy, aby zobaczyć lalki dostępne na sprzedaż. 

Jeśli marzysz o konkretnej figurce, napisz do mnie, mogę zrealizowac twoje zamówienie indywidualnie. Jeśli któraś z moich wróżek przykuła Twoją uwage i nie daje się zapomnieć, daj mi znać, zawsze mogę wykonac jej siostrę albo brata! Nie będzie to w 100% taka sama lalka, ale będzie w tym samym stylu, ubrtanko, skrzydła, włosy, oczka.
Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej jak wygląda zamówienie takie lalki, napisz do mnie lub zajrzyj tutaj. 

kallispeartdolls@gmail.com

Pon- Piątek :9:00-15:00

Wysyłka na cały świat