Kim jestem?

Nie zdążysz: 1000 pomysłów na minutę. To co stałe w moim życiu to zmiana. Chociażby to: wczoraj włosy blond, ze dwa rady ruda, teraz ciemne. I choćbym się bardzo starała, to i tak na każdym zdjęciu wyglądam zupełnie inaczej. Zmieniam się z dnia na dzień i moje lale też, mam nadzieję że na lepsze 🙂 

Karina Sewera

Pochodzi ze Szczecina, aktualnie mieszka w Norwegii. Rysowanie, malowanie i lepienie z modeliny towarzyszyły jej jako hobby od lat wczesnego dzieciństwa. Ukończyła studia na kierunku Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie i podjęła pracę w zawodzie. Lalki OOAK zaczęła wykonywać od 2010r., korzystając z internetowych wskazówek i tutoriali. W latach 2008-2014 prowadziła internetowe forum, na którym razem z innymi rozpowszechniała tematykę związaną z ooak. Obecnie mieszka i tworzy w Norwegii. Wykonuje zarówno prace indywidualne, jak i na zamówienie. Większość lalek znajduje się w prywatnych kolekcjach.

Lalki artystyczne Kallispe

Na początku przygotowywany jest szkielet lalki, którego zadaniem jest podtrzymywanie i stabilizowanie masy plastycznej. Jest on wykonany ze splecionego stalowego drutu o odpowiedniej wytrzymałości. Na tym etapie układana jest poza figurki. Wokół szkieletu kształtowana jest masa plastyczna. Po zakończeniu rzeźbienia, modelowania i wygładzania, figurka poddana jest działaniu wysokiej temparatury (110-130st) , która utwardza masę polimerową. Wystudzona lalka jest malowana, ubierana, dekorowana i doklejane są jej włosy. Ostatnim, etapem są rzęsy. Są one doklejane sztuka po sztuce. Każda figurka wykonywana jest bez użycia form ani odlewów, w jednym egzemplarzu. Każda z nich jest „One-Of-A-Kind„ jedyna w swoim rodzaju. Lalki mają wysokość od 9cm do 45cm. 

Jeśli to jest dla Ciebie

Zajrzyj do  mojego sklepu na Etsy, aby zobaczyć lalki dostępne na sprzedaż. 
Jeśli marzysz o konkretnej figurce, napisz do mnie, mogę zrealizowac twoje zamówienie indywidualnie. Jeśli któraś z moich wróżek przykuła Twoją uwage i nie daje się zapomnieć, daj mi znać, zawsze mogę wykonac jej siostrę albo brata! Nie będzie to w 100% taka sama lalka, ale będzie w tym samym stylu, ubranko, skrzydła, włosy, oczka.
Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej jak wygląda zamówienie takie lalki, napisz do mnie lub zajrzyj tutaj. 

kallispeartdolls@gmail.com

Pon- Piątek :9:00-15:00

Wysyłka na cały świat